Cześć,

Jako inicjatorka całego zamieszania, które ma tu miejsce pozwalam sobie poświecić pierwszy wpis na opowiedzenie Wam o tym kim jestem i co tu robię.
A no straszna ze mnie marzycielka i od marzeń wszystko się zaczęło, a bardziej od nieodpartej chęci ich realizacji. Nigdy nie godziłam się na to, że biorę tylko to co mi życie podsuwa. Pragnęłam czegoś więcej, realizować pomysły, wprowadzać je w życie.

Tak więc postanowiłam, że stworzę coś, co od początku do końca będzie moje i tylko moje.

Podróż mam chyba wpisaną w geny i nie chodzi tu tylko o odległe wyprawy, które uwielbiam. To również podróże lokalne po kraju, województwie, regionie. Nie ma nic bardziej przyjemnego, kiedy wydaje mi się, że widziałam już tak wiele, a zaskakuje mnie coś za rogiem. Wcześniej niezauważony budynek, stara ulica lub wyjątkowy wyrób lokalnego rękodzielnika, tak wiele mówiący o historii danego miejsca.

Od kiedy tylko pamiętam z każdego wypadu musiałam coś przywieźć – element lokalnego folkloru, sztuki ludowej, mały bibelot, pocztówkę, regionalny smakołyk. Wszystko zbierałam, nic nie wyrzucałam. W moim mieszkaniu w Gdańsku stoi drewniana skrzynia, a w niej najdrobniejsze skarby przypominające o Kaszmirze, Jawie czy Cejlonie, jak również o Puszczy Białowieskiej, Roztoczu czy Górach Sowich.

Z wiekiem stałam się bardziej uważna na to, co jest obok mnie. Co zdolni ludzie tworzą w naszym kraju i jak mimo wielu przeciwności losu prężnie działają. Spod ich rąk wychodzą cudowne, unikatowe i przede wszystkim powstałe w zgodzie z naturą wyroby.

No i ja zapragnęłam tak jak w tej drewnianej skrzyni zebrać wyroby z Polski. Z tym że w tuLokalne nic nie zostanie przykryte drewnianym wiekiem. Tutaj będzie tętnić życie i odbywać się promocja produktów, jego twórców i pięknych miejsc na mapie Polski, z których pochodzą.

Zapraszam Was w tuLokalną podróż! Odkryjmy wspólnie to co pełne wartości, piękne i lokalne!

Gosia